Granitflise G654Q Jetbrændt - 60x60x3cm - Mørkegrå

Varenummer: 353266
kampagnebillede
{{discount}}
Granitflise G654Q Jetbrændt - 60x60x3cm - Mørkegrå
{{discount}}
Thumbnail

Granitflise G654Q mørkegrå er en ensartet og homogen naturstensflise med en fin til mellemkornet struktur. Den grålige overflade har et roligt udtryk med sporadiske hvide årer, som giver et diskret og naturligt farvespil. Flisen er velegnet til både indendørs og udendørs belægning.

  • G654Q granit: Fin til mellemkornet struktur med ensartet og homogen overflade.
  • Mørkegrå farve: Klassisk nuance med sporadiske hvide årer for et naturligt spil.
  • Til ude og inde: Velegnet til både udendørs belægning og indendørs brug.
  • Alsidig anvendelse: Kan bruges til fliser, kantsten, trapper og øvrige belægningsopgaver.
  • Natursten: Meget slidstærkt materiale med lang levetid.

Flisen anvendes primært til terrasser, gangarealer, trapper og øvrige belægningsopgaver, hvor der ønskes en robust løsning i natursten. Sammenlignet med betonprodukter får du her en stærkere og mere holdbar løsning med et naturligt farvespil, der holder sig flot over tid.

Mål: 60x60x3cm

Stentyper: granit
Overflader: andet, brændt, brændt/børstet, kløvet, poleret, savet, slebet, stokhugget
Farver: mørkegrå


Producent: Zurface

TRANSPORT
Der leveres med 18 meter lange lastbiler, og derfor skal følgende betingelser være opfyldt:

  • Vejen frem til kunden skal være kørefast (asfalt, beton eller lignende – ikke grusvej)
  • Der skal være minimum 4 meters frihøjde og 4 meters fribredde.
  • Der må ikke være udhængende træer, grene og lignende, da disse kan forvolde skade på lastbilen.
  • Ved snefald skal vejen til leveringsadressen være ryddet og saltet.
  • Lastbilen skal kunne vende om. Lastbilen bakker IKKE!
  • Ingen kranlevering som standard.

PÅ ADRESSEN
Vi leverer paller med palleløfter, og derfor skal følgende betingelser være opfyldt:

  • Underlaget skal være kørefast, det vil sige fliser, asfalt, beton eller lignende. Palleløfteren kan IKKE køre på grus-, græs- eller jordveje eller lignende ujævnt underlag.
  • Pallen stilles så langt ind på adressen som muligt på et kørefast grundlag, dog max 5 meter fra lastbilens lift. Hvis ikke andet er aftalt, placeres pallen ved kundens kantsten.
  • Ønsker til pallens placering skal beskrives særskilt ved ordreafgivelse og være letforståelige. Chaufføren foretager den endelige vurdering af, om den ønskede placering er forsvarlig. Hvis dette ikke er tilfældet, bliver pallen placeret ved kundens kantsten.
  • Placering af pallen sker på kundens egen risiko. Safestone eller chauffør/vognmand kan derfor ikke gøres erstatningspligtig for eventuelle skader, eksempelvis trykskader på fliser.
  • Pallen må ikke placeres, hvor den obstruerer trafikken eller er uanbringelig ifølge loven.

Chaufførens afgørelse skal respekteres:
Vores chauffører har stor erfaring med denne type leverancer, og det er udelukkende chaufføren, der afgør, om det er forsvarligt eller lovligt at placere pallen på et bestemt sted. Chaufføren har det endelige ord, og dette skal respekteres.


loading

{{cat.CategoryTitle}}

{{item.Title}} - {{item.Text}}

{{cat.CategoryTitle}}

loading

Der blev ikke fundet nogle dokumenter til dette produkt

{{kd.CategoryTitle}}