FIS V Plus forankringsmasse har mange anvendelsesgodkendelser, herunder til revnet og ikke-revnet beton, murværk og særlige applikationer. ETA-godkendelsen, der garanterer en levetid på 100 år, sikrer vedvarende sikkerhed for alle typer anvendelser. Mørtlen er godkendt til brug i vandfyldte borehuller og muliggør en bred vifte af anvendelser selv under barske miljøforhold.
FIS VW Plus High Speed har en betydeligt kortere hærdningstid end FIS V Plus, hvilket sikrer hurtigere arbejdsprogression selv ved lave temperaturer.
FIS VS Plus Low Speed har en forlænget bearbejdningstid, der forhindrer tidlig hærdning af mørtlen ved højere temperaturer og er derfor ideel til større borehulsdybder.
Det omfattende udvalg af tilbehør er ideelt til FIS V Plus forankringsmasse-serien og øger systemets store fleksibilitet, hvilket muliggør en bred vifte af anvendelser.
Producent: Fischer
Produkt
Lovpligtige dokumenter
Deklarationer
Andre har også købt